بزرگداشت ایام‌الله 14 و 15 خرداد در حرم نورانی امام رضا (ع)

ایام‌الله 14 و 15 خرداد با برنامه‌های مختلف و متنوع در حرم نورانی و مطهر امام رضا (ع) گرامی داشته می‌شود.

به گزارش عاشورا به نقل از خبرگزاری فارس، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برنامه‌های متعددی را برای بزرگداشت ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد‌ماه سالروز رحلت امام خمینی (ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد تدارک دیده است که با حضور زائران و طبق پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

این برنامه‌ها از ساعت ۱۹ پنجشنبه سیزدهم خرداد‌ماه با برگزاری مراسم سالروز رحلت امام خمینی (ره) و با سخنرانی حجت‌الاسلام شریعتی تبار در صحن پیامبر اعظم (ص) آغاز می‌شود.

این ویژه برنامه بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی (ره) ادامه پیدا می‌کند و علاوه بر سخنرانی آیت‌الله سیداحمد خاتمی و قرائت زیارت امین الله توسط حاج محمود صفاتی، زائران حضرت رضا (ع) با همراهی ذاکر اهل بیت (ع)، سید علی‌اصغر مالکی‌نژاد، فرازهای دعای کمیل را زمزمه خواهند کرد.

همچنین از ساعت ۱۹ روز جمعه، ویژه برنامه سالروز قیام ۱۵ خرداد در صحن پیامبراعظم (ع) و رواق امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. در این برنامه نیز حجت‌الاسلام شریعتی‌تبار در صحن پیامبر اعظم و آیت‌الله سیداحمد خاتمی در رواق امام خمینی (ره) سخنرانی خواهند کرد. شعرخوانی هادی منوری و علیرضا خاکساری و مداحی حاج علی ملائکه، از جمله بخش‌های مراسم گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد در حرم مطهر رضوی است.

در روز شنبه همزمان با پانزدهم خردادماه نیز مراسم ویژه‌ای به مناسبت گرامیداشت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و برزگداشت قیام ۱۵ خرداد در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد. در این مراسم که از ساعت ۱۰:۳۰ در رواق امام خمینی (ره) آغاز می‌شود، حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در جمع زائران سخنرانی خواهد کرد. مداحی ذاکر اهل بیت (ع) حاج صادق آهنگران، شعرخوانی حجت‌الاسلام سیدی و اجرای سرود توسط گروه «گلدسته‌های حرم» از دیگر برنامه‌های مراسم روز ۱۵ خرداد در حرم مطهر رضوی است.

در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ خرداد و در گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد، گروه‌های سرود «گلدسته‌های حرم» نیز ۱۵۰ اجرا در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی خواهند داشت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر