آغاز نا‌م‌نویسی طرح ملی تلاوت/ مقدم‌کیا: هیچ کلاسی به‌دلیل کرونا تعطیل نمی‌شود

دبیر طرح ملی تلاوت از آغاز نام‌نویسی دور جدید این طرح خبر داد و گفت: امسال آموزش مجازی به خوبی فعال است و هیچ کلاسی به دلیل کرونا تعطیل نمی‌شود.

به گزارش عاشورا به نقل از  خبرگزاری فارس نام‌نویسی دهمین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) آغاز شد.

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: نام نویسی دور جدید طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) از روز گذشته آغاز شد.

شناسایی و پرورش نوجوانان مستعد در تلاوت قرآن کریم

وی ادامه داد: در دوره جدید طرح ملی تلاوت نوجوانان و نونهالان مستعد در تلاوت قرآن کریم در دو بخش دختران و پسران شناسایی و تحت آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

برگزاری طرح برای دختران و پسران

دبیر طرح ملی تلاوت درباره رده‌های سنی نوجوانان حاضر در طرح گفت: دوره‌های طرح ویژه پسران ۸ تا ۱۴ سال و دختران ۱۰ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود، البته دوره‌ه‌ها تا چند سال قبل فقط ویژه پسران بود اما به دلیل درخواست‌های مکرر از سال قبل دوره‌هایی ویژه دختران هم به طرح افزوده شد که ابتدا در ۵ استان اجرا و امسال در همه کشور دوره‌های دختران برگزار می‌شود.

همکاری دیگر نهاد‌ها با طرح ملی تلاوت

وی از همکاری دیگر‌ نهاد‌ها در اجرای طرح خبر داد و گفت: این طرح با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی برگزار می‌شود و این عزیزان کمک‌های فراوانی به دبیرخانه‌ طرح ملی تلاوت داشته‌اند.

آموزش مجازی فعال است/ هیچ کلاسی برای کرونا تعطیل نمی‌شود

مقدم‌کیا از فراهم شدن ساختار مناسب برای آموزش مجازی به نوجوانان و نونهالان گفت: با توجه به شیوع کرونا ساختار مناسبی برای آموزش مجازیبه بچه‌ها فراهم شده و در صورتی که در یکی از شهر‌های مجری طرح ملی تلاوت امکان برگزاری دوره حضوری نباشد دوره مجازی جایگزین و به هیچ‌وجه کلاس‌ها تعطیل نمی‌شود.

وی ادامه داد: وی ادامه داد: در این راستا سامانه‌ای طراحی کردیم تا از طریق آن کار جذب قرآن‌آموز و برگزاری دوره‌ها انجام شود و با انجام این کار نام‌نویسی دور جدید آغاز شد.

به گزارش فارس علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح ملی تلاوت ضمن کسب اطلاعات بیشتر جهت نام نویسی اقدام کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند طرح ملی را در شبکه‌های مجازی از طریه آدرس‌‌های زیر دنبال کنند.

۱- تلگرام melitelavat@
۲- اینستاگرام melitelavat@
۳-آپارات melitelavat@

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر