«دعای عرفه» از صحرای عرفات تا کربلای معلی و مشهد مقدس

مراسم پر فیض دعای عرفه همزمان با روز عرفه از شبکه‌های سیما پخش می‌شود و مخاطبان تلویزیون در این روز نورانی از طریق شبکه‌های سیما در حال و هوای صحرای عرفات، کربلای معلی، مشهد مقدس، قم و دیگر اماکن مقدس قرار می‌گیرند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، شبکه یک سیما از ساعت ۱۶ با سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی به استقبال دعای عرفه با نوای حجت‌الاسلام اسلامی‌فر از حرم مطهر امام رضا(ع) می‌رود.
مخاطبان شبکه دو سیما هم از ساعت ۱۷و ۳۰ دقیقه دعای عرفه را با نوای حجت‌الاسلام انصاریان از حسینیه هدایت تهران زمزمه می‌کنند.

حاج میثم مطیعی از ساعت ۱۷ از امامزاده قاضی‌الصابر (ع)  مخاطبان شبکه سه را میهمان دعای عرفه می‌کند.

دعای عرفه از مسجد جمکران با نوای حجت الاسلام ضیایی از ساعت ۱۷ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

مخاطبان شبکه پنج سیما میهمان کربلای معلی هستند و حاج محمدرضا طاهری از ساعت ۱۵ دعای عرفه سید و سالار شهیدان را از جوار حرم مطهر امام حسین (ع) زمزمه می‌کند.

دعای عرفه از صحرای عرفات (آرشیوی) از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما با نوای حاج مرتضی طاهری و حاج مهدی سماواتی پخش می‌شود و مخاطبان شبکه قرآن و معارف همچنین از ساعت ۱۸ می‌توانند دعای عرفه را از حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با نوای حاج محمدرضا غلامرضازاده زمزمه کنند.

سید مهدی میرداماد از ساعت ۱۷ و از حرم مطهر حضرت معصومه (س) مخاطبان شبکه افق را به فیض می‌رساند و شبکه آموزش نیز از ساعت ۱۸ و از حرم مطهر امام خمینی (ره) با نوای حاج سعید حدادیان دعای عرفه را پخش می‌کند.

مخاطبان نوجوان شبکه امید نیز میهمان کربلای معلی هستند و از ساعت ۱۸، سید محمود علوی دعای عرفه را  زمزمه می‌کند.

نهمین روز از ماه ذی‌الحجه روز عرفه است و از روزهای پرفضیلت سال محسوب می‌شود و برای آن اعمالی ذکر شده که از جمله زیارت امام حسین (ع) و دعای روح‌بخش عرفه است؛ در این روز حق‌تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت فراخوانده و سفره‌های جود و احسان خود را برای آنها گسترانده است.

دعای امام حسین (ع) در روز عرفه و دعای چهل و هفتم صحیفه سجادیه از دعاهای وارد شده برای این روز است که مضامین توحیدی و عرفانی این دعاها ایمان را در دل های مشتاق بیشتر و امید به رحمت الهی را فزونتر می سازد و اگر چه موج پنجم ویروس کرونا محدودیت های بهداشتی را بیش از گذشته ضروری کرده ولی مشتاقان عرفه در مناطق زرد و نارنجی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دعای عرفه را در فضای باز و در اماکن مذهبی برگزار می کنند. 

ارسال نظر