شبکه قرآن «اچ. دی» پخش می‌شود

معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما از اچ. دی (دیجتالی شدن) شبکه قرآن و معارف سیما در ماه‌های آینده خبر داد.

به گزارش روز شنبه عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ رضا علیدادی از بخش های مختلف شبکه قرآن و معارف سیما از جمله استودیوهای قدر و غدیر، سرور، باکس های مونتاژ و آرشیو بازدید کرد و ضمن گفت و گو با مدیران و همکاران بخش های تولیدی و فنی این شبکه از اچی دی شدن شبکه قرآن و معارف سیما خبر داد. 

علیدادی ضمن ابراز خرسندیِ پیشرفت های فنی شبکه قرآن و معارف سیما افزود: با توجه به عملکرد مناسب و پیگیری های صورت گرفته، این فرایند در دستور کار قرار دارد و امید است با توجه به وجود زیرساخت های مناسب در استودیو و مراحل تولید برنامه که مدتهاست طبق استانداردهای حرفه ای در شبکه قرآن انجام شده است، بتوانیم به سرعت برای مخاطبین شبکه قرآن و معارف سیما، خروجی آنتن را با کیفیت اچ. دی ارسال کنیم.

وی در دومین بازدید خود از شبکه قرآن و معارف سیما ضمن ابراز رضایت از ضبط اچ دی برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما افزود: در حال حاضر ۱۴ شبکه به صورت اچ دی فعالیت دارند که سه شبکه دیگر از جمله شبکه قرآن و معارف سیما با تامین زیرساخت ها و آماده سازی رژی و استودیوهای آن در آینده نزدیک به آنها ملحق خواهد شد.

جواد شیخ اکبری مدیرشبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به نتایج بازدید سال گذشته دکتر علیدادی از شبکه قرآن و معارف سیما گزارشی از روند دیجیتالی شدن بخش های مختلف شبکه ارائه کرد.

وی ضمن تشکر از تلاش همکاران معاونت فنی در طراحی و اجرای اتوماسون صوت و تصویر اطلس گفت: در این سامانه فرایند ارسال برنامه از گروه های تولیدی تا پخش و اتصال آن به کنداکتور و ای پی جی/EPG  (نشانگر برنامه‌ها روی صفحه تلویزیون) به راحتی وآسانی انجام می شود.

ارسال نظر