رونمایی از شبکه شامخ و کتاب «غدیر را چگونه تبلیغ کنیم» در دهه ولایت

همزمان با ایام دهه ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم، کتاب «غدیر فقط عید شیعیان نیست» و همچنین شبکه شامخ توسط سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی شد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری فارس همزمان با ایام دهه ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم، کتاب «غدیر فقط عید شیعیان نیست» به همت مدرسه راهبری علم و عمل و مشارکت اداره‌کل ادیان و مذاهب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد.

این کتاب درخصوص گفتمان انقلاب اسلامی نسبت به عید غدیر خم در ۵  فصل تهیه و تنظیم شده که فصل اول آن به اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) با عنوان «پیام غدیر» پرداخته و در دومین فصل از این اثر به «هندسه غدیر در نظام اسلامی» اختصاص داده شده که نگاه مقام معظم رهبری به این واقعه مهم دینی مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل سوم این کتاب به مسئله مهم جهان اسلام یعنی وحدت امت بزرگ اسلام با عنوان «الغدیر و وحدت مسلمین» پرداخته شده که پیرامون اثر مهم استاد شهید مرتضی مطهری و نسبت آن با وحدت مسلمین مطالب ارزشمندی را بیان می کند.

فصل چهارم کتاب، عنوان «غدیر و اسلام سیاسی» نام دارد. این فصل به قلم حجت‌الاسلام داود مهدوی زادگان عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی تألیف شد که مسئله غدیر را یک موضوع مذهبی و یا فرقه‌ای نمی‌داند بلکه موضوع عید غدیر را اسلام سیاسی تحلیل می‌کند.

آخرین فصل کتاب، یعنی فصل پنجم کتاب، «غدیر را چگونه تبلیغ کنیم» نام دارد. این فصل به قلم حجت‌الاسلام مهدی مسائلی پژوهشگر تقریب مذاهب نگارش شده است. این فصل از کتاب برای پژوهشگران و مبلغینی که می‌خواهند به تبلیغ بپردازند، بسیار راهبردی قلمداد می‌شود.

علاقه‌مندان برای خرید این اثر می‌توانند از طریق اداره کل ادیان مذاهب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی و یا تماس با مدرسه راهبری علم و عمل به شماره تلفن ۰۲۱۷۷۵۱۵۶۵۴ اقدام نمایند.

راه‌اندازی شبکه شامخ

در ایام دهه ولایت و عید سعید غدیرخم شبکه شامخ (شبکه ابلاغ مهمترین خبر) با هدف ایجاد فرصت خدمت و حمایت از فعالیت‌های مختلف به منظور ترویج و گسترش فرهنگ غدیر راه‌اندازی شده است.

عموم مردم استان تهران می‌توانند با عضویت در شبکه شامخ در دهه ولایت، از فرصت‌هایی که جهت خدمت به ساحت مولای متقیان امیرالمومنین (ع) در این ایام ایجاد گردیده، استفاده نمایند.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس www.tablighna.com/ shamekh مراجعه کنند.

اداره تبلیغات تهران در ایام غدیر امسال همچون سال گذشته پویش عیدی به عشق مولا (عیدانه غدیر)، اطعام غدیر و نان علوی را برگزار می‌نماید.

انتهای پیام/

ارسال نظر