معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت خبر داد:

ساخت ۱۵۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم

ساخت ۱۵۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی ساخته شده توسط این بنیاد در مناطق محروم، تا پایان امسال به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد می‌رسد.

به گزارش روز یکشنبه عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمد مهجوری درباره برنامه امسال بنیاد برکت برای ساخت مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی گفت: ساخت ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی برای امسال در دستور کار است که از این تعداد، ۱۵۰ واحد به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی‌ در سال جاری، تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی برکت تا پایان امسال به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد می‌رسد.

مهجوری ادامه داد: بنیاد برای ساخت و تکمیل یک‌ هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی شامل مصلی، حسینیه، دارالقرآن، خانه عالم و حوزه علمیه در کشور قرارداد دارد که از این تعداد، تا به امروز یک‌هزار و ۴۵۰ واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: سهم بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل این یک‌هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی، یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت پیش‌بینی کرد که تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی ساخته شده این بنیاد در سال جاری بیشتر از برنامه در دستور کار باشد.

مهجوری اظهار داشت: یک‌هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی‌ که بنیاد برکت متعهد به ساخت و تکمیل آن است، شامل یک‌هزار و ۳۳۰ مسجد، مصلی، حسینیه، دارالقرآن، ۴۰۴ خانه عالم و ۳۶ حوزه علمیه می‌شود.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تاکید کرد: مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی برکت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تمامی استان‌های کشور احداث شده یا در حال ساخت است.

مهجوری درباره فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مراکز فرهنگی مذهبی اظهار داشت: توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌ها و ماموریت‌های مهم بنیاد برکت بوده است و بدون شک انجام این مأموریت بدون ساخت اماکن و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی مذهبی میسر نخواهد بود.

وی یادآور شد: بنیاد برکت علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.

مهجوری با تشریح فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت گفت: بنیاد ساخت ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راهسازی و آب‌رسانی را در دستور کار دارد که از این تعداد، ۳۵ هزار طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: سهم این بنیاد برای ساخت و تکمیل ۵۳ هزار طرح تعهد شده ۲۶ هزار میلیارد ریال است که تاکنون بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

ارسال نظر