مجموعه آثار نغماتی و مدیحه‌سرایی با موضوع اربعین رونمایی شد

از مجموعه آثار نغماتی و مدیحه‌سرایی با موضوع اربعین طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت رونمایی شد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از  خبرگزاری تسینم، در آستانه اربعین حسینی، از مجموعه آثار نغماتی و مدیحه‌سرایی با موضوع اربعین طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت  و سرپرست حجاج ایرانی و حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و شماری از معاونان و مدیران بعثه مقام معظم رهبری رونمایی شد.

این مجموعه با عنوان "دلدادگی" دربرگیرنده نوای گروه‌های ممتاز و بین‌المللی "بیان" تهران، "سیره‌النبی"مشهد، "طارق" تبریز، "فلق" اصفهان، "محراب" تهران و "معراج" قم است که به زبان فارسی تولید و منتشر شده و به زودی به زبان‌های عربی، انگلیسی و اردو نیز آماده و ارائه خواهد شد.

سرپرست حجاج ایرانی در این مراسم، ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین به پایان ناپذیر بودن معارف اهل‌بیت‌(ع) اشاره کرد و تنها راه نجات بشریت را تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) دانست.

اربعین , بعثه مقام معظم رهبری , ستاد مرکزی اربعین حسینی , قرآن ,

وی با بیان اینکه اهل بیت و قرآن هر دو هادی و راهنمای بشریت‌اند و به‌عنوان مستحکم‌ترین راه شناخته می‌شوند، از توجه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین به مسائل قرآنی در کنار سایر برنامه‌‎های اهل‌بیتی اربعین تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام نواب، خواستار تقویت برنامه‌های قرآنی در اربعین شد و افزود: خوشبختانه بسیاری از مواکب در اربعین حسینی، برنامه‌های قرآنی را در اولویت کارهای خود قرار داده‌اند و امروز شاهد هستیم که مجموعه‌ای از نغمه‌های قرآنی به مناسبت اربعین حسینی ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

ارسال نظر