برگزاری نشست‌های تعاملی آشنایی با ارزش‌های اسلام در مساجد میشیگان

مسئول ارتباط میان ادیانی در مرکز اسلامی آمریکا در «دیربورن» اعلام کرد که شورای رهبری میان ادیانی دیترویت تلاش میکند تا شهروندان همه چیز را درباره اسلام و مسلمانان بدانند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، مسئول ارتباط میان ادیانی در مرکز اسلامی آمریکا در «دیربورن» اعلام کرد که شورای رهبری میان ادیانی دیترویت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا شهروندان همه چیز را درباره اسلام و مسلمانان بدانند.

وی تاکید کرد که این شورا در میان ده‌ها طرح که انجام آنها را در دستور کار قرار داده است جلسات تعاملی برای آشنایی غیر مسلمانان با ارزش‌های دین اسلام و پیروان این دین در مساجد برگزار کرده است.

مسئول ارتباط میان ادیانی در مرکز اسلامی آمریکا تاکید کرد که اکنون جامعه با این سوال کلی مواجه است که چگونه می‌توان با اسلام هراسی مقابله کرد؟

وی افزود: ما برای مقابله با اسلام هراسی و از بین بردن اختلاف‌ها یک سازمان چند مذهبی ایجاد کردیم تا به افراد از قشرهای مختلف کمک کنیم تا دور هم جمع شوند و قدرت تنوع را درک کنند.

در همین حال «استیو اسپریتزر» رئیس و مدیرعامل میزگرد میشیگان می‌گوید که سفرها و تورهای تنوع مذهبی یکی از برنامه‌های متعددی است که توسط این شورا راه اندازی شده است و در معرفی دانش آموزان با ایمان و فرهنگ‌های متفاوت آنها مؤثر بوده است.

وی تاکید کرد که امروز بهترین ابزار برای مبارزه با نژادپرستی، تعصب و نفرت احترام به گذاشتن به تنوع و تفاوت هاست. شناخت افرادی که از نظر نژادی، مذهبی یا حتی فرهنگی با یکدیگر متفاوت هستند، افراد را به هم نزدیک می‌کند و به تقویت پذیرش متفاوت بودن انسان‌ها کمک می‌کند.

ارسال نظر