فراخوان اولین سوگواره سرود «شمیم اربعین» منتشر شد

در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن آیین سوگواری اربعین سید و سالارشهیدان، فراخوان اولین سوگواره سرود «شمیم اربعین» ویژه برادران در استان چهار محال و بختیاری منتشر شد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا ، «محمدرضا مظاهری» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان چهار محال و بختیاری با اشاره به فعالیت‌های بچه‌های مسجد به مناسبت ایام اربعین حسینی در سطح این استان اظهار کرد: با هدف تولید آثار فاخر سرود با موضوع اربعین و شهدای کربلا، ستاد هماهنگی کانون های مساجد  چهارمحال و بختیاری با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان استان اولین سوگواره سرود استانی اربعین را برگزار می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری افزود:  اولین سوگواره سرود استانی اربعین استان چهارمحال و بختیاری در محورهای رویداد جهانی پیاده روی اربعین، سیره امام حسین (ع)، شهدای کربلا، ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: اشاعه وگسترش فرهنگ ناب ایثار و وشهادت، ترغیب وتشویق مربیان وهنرمندان فعال جهت تولید آثار فاخر وارزشمند سرود با محوریت اربعین، شهدای کربلا، ایجاد رقابت سالم به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر فعالان سرود، ایجاد انگیزه مضاعف در میان نوجوانان و جوانان برای ورود جدی به عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری و معرفی ظرفیت های ارزشمند هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی و هنری به مدیران ، مسئولین وعموم مردم از اهداف برگزاری این سوگواره است.

مظاهری ادامه داد: کلیه گروه‌ها می توانند آثار خود رادر دو بخش اصلی: با موضوعات (رویداد اربعین و شخصیت و سیره عملی امام حسین (ع)) و ویژه: با موضوعات ایثار وشهادت (دفاع مقدس ، مدافعان حرم)، امر به معروف ونهی از منکر و شهدای کربلا به دبیرخانه سوگواره ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه علاقمندان به شرکت در  اولین سوگواره سرود استانی اربعین استان چهارمحال و بختیاری می توانند آیین نامه  را از نشانی  uplood.ir/۴VKD دریافت نمایند، افزود: پس از انتشار فراخوان، گروه های سرود تا ۱۵ مهرماه (پایان ماه صفر) فرصت دارند، سرود های خود (به هرتعداد و در هر دوبخش) را با موضوعات و محورهای یاد شده در قالب لوح فشرده به دبیرخانه سوگواره تحویل داده و یا از طریق شبکه های اجتماعی به نشانی shamim_arbaein@ ارسال نمایند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سوگواره در دو رده سنی ۱۰ سال تا ۱۸ سال  و ۱۸ تا ۳۵ سال ویژه برادران برگزار می شود، ادامه داد: پس از دریافت آثار، سرودها جهت بررسی در اختیار هیأت داروران قرار خواهد گرفت و ۳ سرود برتر هر رده سنی جهت حضور در آیین اختتامیه دعوت خواهند شد.

وی افزود: آیین اختتامیه در تاریخ ۲۲ مهرماه همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) برگزار و از گروه های برتر تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر