انتشار کتاب‌هایی درباره روزهای پایانی ماه صفر

مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: تاکنون ۱۴۳ عنوان در خصوص مناسبت‌های روزهای پایانی ماه صفر شامل رحلت پیامبر اعظم(ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع) و موضوع وقف توسط این انتشارات منتشر شده است.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسین سعیدی با بیان این‌که دهه پایانی ماه صفر برای مشهدی‌ها رنگ و بوی دیگری دارد، اظهار کرد: تاکنون ۴۸ عنوان کتاب با محوریت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) توسط انتشارات به‌نشر به چاپ رسیده که از این میان ۲۳ کتاب برای مخاطب بزرگسال و ۲۵ عنوان برای مخاطب کودک و نوجوان است.

او با بیان این‌که آشنایی کودکان با مضامین دینی باید با زبانی کودکانه و قابل فهم انجام شود، گفت: مجموعه‌های خوبی برای مخاطب کودک و نوجوان توسط این انتشارات به چاپ رسیده که از جمله آن‌ها می‌توان به مجموعه «پیامبر»، مجموعه «یاران پیامبر»، «زندگی پرافتخار» و ... اشاره کرد.


انتشار ۸۳ عنوان با محوریت حضرت رضا(ع)


سعیدی با اشاره به این که ۸۳ عنوان با محوریت حضرت رضا(ع) چاپ شده است، افزود: علاوه بر مجموعه ادعیه، زیارات، نمازها، صلوات، اذکار، حرزها و نیایش‌های امام رضا(ع) که توسط انتشارات به‌نشر به چاپ رسیده است، کتاب‌هایی نیز در ارتباط با شخصیت و ویژگی‌های حضرت توسط این انتشارات برای رده‌های سنی مختلف روانه بازار نشر شده است که از جمله رمان دوجلدی «آبی‌ها» ، «غریب قریب» و «دعبل و زلفا» برای مخاطب بزرگسال و  مجموعه‌های «قصه‌های شیرین از زندگی معصومین(ع)»، «راز آن بوی شگفت»، «اعترافات غلامان»، «کبوترها و آهوها» و ... برای مخاطب کودک و نوجوان به چاپ رسیده است.

او با اشاره به آثار منتشرشده با محوریت وقف نیز بیان کرد: از ۱۲ کتاب منتشرشده مجموعه «فرهنگ وقف» با پنج جلد برای مخاطب کودک و مجموعه «پاسخ‌نامه وقف» در هفت جلد و همچنین تک‌جلدی برای مخاطب بزرگسال روانه بازار نشر شده است.


برپایی ۳ نمایشگاه کتاب در حرم مطهر رضوی


او همچنین از برپایی نمایشگاه کتاب در حرم مطهر رضوی به مناسبت دهه پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: با توجه به این‌که در دهه آخر ماه صفر و ایام شهادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و نوگلان باغ محمدی می‌توان بهره‌برداری‌های معنوی و پژوهشی کرد در همین راستا به همت این انتشارات، نمایشگاه‌های متنوع منابع مطالعاتی این سه خورشید تابان در حرم مطهر رضوی برپا شد.


مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی ادامه داد: در راستای آشنایی با زندگی، احادیث و سیره پیامبر اکرم(ص)، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)، تبیین و نشر معارف نبوی و رضوی و دسترسی آسان مخاطبان به کتاب‌ها، نمایشگاه‌های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی برپا شده است.

حسین سعیدی با اشاره به برپایی سه نمایشگاه کتاب در صحن‌های پیامبر اعظم و امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: در این نمایشگاه‌ها، ۵۰۰ عنوان کتاب مربوط به سبک زندگی و سیره رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) از به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، بنیاد پژوهش‌های اسلامی و سایر ناشران مذهبی جمع‌آوری شده و در معرض دید دوستداران اهل بیت(ع) قرار دارد. این نمایشگاه از پنجم تا ۱۷ شهریورماه و از ساعت ۸ تا ۲۱ در صحن‌های پیامبر اعظم و امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی پذیرای اهالی علم و معرفت است.

 انتهای پیام

ارسال نظر