‌همایش گفتمان برادری علمای اهل‌سنت و تشیع در استان کرمان گشایش یافت

یازدهمین همایش گفتمان آیین برادری با حضور علمای اهل‌سنت و تشیع و سران طوایف استان کرمان صبح روز چهارشنبه در شهرستان قلعه‌گنج واقع در جنوبی‌ترین نقطه این استان آغاز شد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، نشست آیین برادری ۲ روزه خواهد بود و مراسم پایانی آن نیز برای فردا پنجشنبه برنامه ریزی شده است.

این همایش به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت برنامه ریزی شده و در مراسم شروع به کار آن نیز برخی امامان جمعه شهرستان های استان کرمان حضور داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در مراسم گشایش این همایش حضور یافت و ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این همایش اظهارامیدواری کرد که برگزاری این نوع نشست ها در تقویت هرچه بیشتر وحدت، هم افزایی و اتحاد علمای شیعه و سنی موثر واقع شود.

بررسی راه های تقویت اتحاد و همبستگی بین مذاهب، راه های تقویت جبهه مسلمانان برای مقابله با استکبار و دشمنان اسلام و نقش علما و سران طوایف در توسعه و اعتلای امور از جمله محورهای این همایش اعلام شده است.

 

‌همایش گفتمان برادری علمای اهل‌سنت و تشیع در استان کرمان گشایش یافت

برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور علمای شیعه و سنی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله بخش‌های تعیین شده این همایش است و پس از افتتاح همایش، این کارگاه ها در پنج سرفصل شروع شد.

برخی سرفصل های کارگاه های تخصصی این همایش در قالب «تبیین اندیشه های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در راستای وحدت و تقریب، محبت و مودت اهل بیت در گفتار و سیره علمای اهل سنت، الگوهای موفق تعامل و همکاری مشترک شیعه و سنی، افراط گرایی، شناخت ریشه های آن و ضرورت جلوگیری از جذب جوانان به آن و نیز بررسی وضعیت شبکه های رسانه ای افراطی که با هدف تفرقه بین مذاهب اسلامی فعالیت می کنند» اعلام شده است.

کارگاه های تخصصی این همایش در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود و جمعبندی آنها در مراسم اختتامیه توسط دبیر کارگاه که از علمای اهل سنت استان تعیین شده است، ارائه می شود.

مراسم اختتامیه این همایش قرار است فردا با حضور برخی مسئولان کشوری و استانی برگزار شود.

شهرستان قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان قرار دارد.

ارسال نظر