جایگاه ولایت فقیه در نهم دی ۸۸ به نمایش گذاشته شد

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله نهم دی از این روز به عنوان زمانی یاد کرد که جایگاه ولایت‌فقیه و عمق ولایت‌مداری مردم به نمایش گذاشته شد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی‌محمد نائینی در جلسه ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی گفت: حماسه نهم‌دی دو ساحت تبیینی دارد. یکی ساحت تبیین فتنه خطرناک و پیچیده‌ای است که انقلاب اسلامی با آن مواجه شد که در حقیقت یک کودتای بسیار مدرن و پیچیده‌ای بود. فتنه‌ای کاملاً از پیش طراحی شده با هدف براندازی نظام که این نکات در تبیین‌های مقام معظم رهبری به صراحت وجود دارد. یک ساحت دیگر واکنش عاشورایی در اوج ولایت‌مداری مردم فهیم و با بصیرت در مقابله‌ تمام عیار با آن فتنه بود که در تاریخ انقلاب اسلامی به یک حماسه بی‌بدیل تبدیل شد.

وی از ماندگار شدن روز نهم دی در فهرست مناسبت‌های اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و انقلاب اسلامی سخن گفت و افزود: در نهم دی جایگاه ولایت فقیه و عمق ولایت مداری مردم به نمایش گذاشته شد. دشمنان انقلاب اسلامی با بهره گیری از تجربه های مختلف از جمله الگوی انقلاب‌های رنگی به دنبال براندازی بسیار پیچیده ای بودند و به زعم آنها این تجربه‌ای که در نظام‌های سیاسی شکننده عامل فروپاشی بوده‌است، در جمهوری اسلامی هم با بهره‌گیری از فرصت انتخاباتی می توانند نتیجه بگیرند اما واکنش مردم و فضای بسیار خوب تبیین و روشنگری که با محوریت مقام معظم رهبری که در سال ۸۸ شکل گرفت، نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد.

نائینی افزود: مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی در دفاع از ارزش های ولایی و انقلابی با یک حماسه عظیم، اوج وفاداری و غیرت را به نمایش گذاشتند. به طور قطع بصیرت و هوشیاری مردم یک جامعه را واکسینه می کند که حماسه یوم الله نهم دی سال ۸۸ از جمله این موارد است. 

وی ادامه داد: بر اساس تعبیر مقام معظم رهبری می‌توان نهم دی را با عاشورای ۵۷ مقایسه کرد، همچنان که عاشورای ۵۷ پشتوانه جدی انقلاب اسلامی بود، حماسه نهم دی در سال ۸۸ نیز نظام و انقلاب اسلامی را در مسیر خود واکسینه کرد و حضور پرشور مردم با بصیرت در مراسم یوم الله ۹دی تجلی اوج ولایت‌مداری مردم بود. تبیین رسالت تاریخی خواص و مسئله نفوذ یک مسئله مهمی است که دراین مناسبت باید مورد توجه قرار گیرد. نفوذ در سال ۸۸ خواص و افراد بی بصیرت و کم بصیرت را دچار آسیب جدی کرد.

نائینی با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ آخرین فتنه علیه نظام جمهوری اسلامی نیست، افزود: فتنه انگیزی علیه جمهوری اسلامی همیشگی است و فقط ابزار، روش و بسترهای شکل‌گیری آن متفاوت است. دشمن با بهره‌گیری از تجربیات خود با ابزارها و روش‌های جدید جنگ خود را علیه نظام طراحی می کند.

کالبدشکافی حوادث سال ۸۸ در دائره المعارف فتنه ۸۸ 

نائینی اظهار داشت: یک منبع محتوایی بسیار خوب ۹ جلدی تحت عنوان دایره المعارف فتنه ۸۸ با همکاری ۱۴ پژوهشگر برجسته در آن دوره رونمایی کردیم که به ابعاد این رویداد مهم پرداخته شده است. مفهوم شناسی، بررسی کودتای مخملی، کالبدشکافی حوادث سال ۱۳۸۸، زمینه ‌های شکل‌گیری حماسه یوم الله نهم دی، نقش قدرت‌های بزرگ، رفتارشناسی خواص و جریان های سیاسی، نقش بی بدیل و منحصر به فرد مقام معظم رهبری در مواجهه با فتنه در سال ۸۸ و چگونگی شکل گیری حماسه یوم الله نهم دی، سرفصل های مجموعه محتوایی مستند ۹ جلدی بود.

وی ادامه داد: به زودی یک مجموعه چهار جلدی تحت عنوان روزشمار حوادث ۸۸ هم آماده انتشار داریم که با اهتمام جمعی از پژوهشگران حدود سه سال بر روی آن کار شده و تقریبا سه جلد آن آماده است. در این مجموعه از یکم فروردین ۸۸ تا پایان اسفندماه ۸۸ حوادث را به صورت روزشمار و مستند مورد بررسی قرار داده و در مورد اهمیت و آثار حماسه یوم الله نهم دی به تفصیل مطالبی عنوان شده که درس های بسیار جدی برای جبهه باطل داشت و باورها و محاسبات دشمن را برهم ریخت و انقلاب را در مسیر خود واکسینه  و تجربه های قرن را در فروپاشی نظام های سیاسی بی اعتبار کرد.

جلسه ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی با حضور حجت الاسلام مجتبی اشجری قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، روسا و سرپرستان دفاتر استانی این نهاد از طریق ارتباط تصویری در دفتر مرکزی  این شورا برگزار شد.

ارسال نظر