معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه:

مخزن اسناد اوقاف دارای تائید سازمان اسناد ملی است

مخزن اسناد اوقاف دارای تائید سازمان اسناد ملی است

حسنی نیا گفت: مخزن اسناد سازمان اوقاف و امور خیریه ازلحاظ امکانات و استانداردهای لازم مورد تائید سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قرار است و با این سازمان به صورت مداوم تعامل و همکاری دارد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام امرالله حسنی نیا معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با تکذیب خبر از بین رفتن اسناد وقفی، گفت: مخزن اسناد سازمان اوقاف و امور خیریه ازلحاظ امکانات و استانداردهای لازم مورد تائید سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قرار گرفته است و با این سازمان به صورت مداوم تعامل و همکاری دارد.

حجت الاسلام امرالله حسنی نیا گفت: مخزن اسناد سازمان اوقاف همه استانداردهای لازم برای نگهداری اسناد را داراست و این‌که برخی از این مکان به‌عنوان استخر یادکرده‌اند واقعاً جای تعجب دارد.

وی ادامه داد: سیستم اطفای حریق پیشرفته، حسگر مخصوص نشتی آب، دوربین، تهویه مناسب، دماسنج و رطوبت سنج و انواع فایل‌های استاندارد در مخزن اسناد سازمان اوقاف و امور خیریه تعبیه شده و به صورت مستمر کنترل می‌شود تا به هیچ سند وقفی آسیبی نرسد.

حسنی نیا یادآور شد: ترکیدگی لوله آب مربوط به انباری درکنار مخزن اصلی بوده که وسایل اضافه در آن نگه‌داری می‌شده و به‌هیچ‌وجه آب وارد مخزن اصلی اسناد سازمان نشده است. امروز هم این مکان از نزدیک مورد بازدید مسئولان سازمان اسناد قرار گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه مخزن اسناد اوقاف دارای استانداردهای مورد تأیید سازمان اسناد و کتابخانه ملی است و با تجهیزاتی که دارد امکان آب گرفتی در آن وجود ندارد.

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین تأکید کرد: در خبرها عنوان شده بود که سازمان اوقاف اجازه دسترسی به اسناد را به دانشجویان و پژوهشگران نمی‌دهد. این خبر به شدت تکذیب می‌شود.

وی یادآور شد: در طول سال به صورت مستمر پژوهشگران زیادی با معرفی‌نامه ای که ارائه می‌دهند به بررسی و پژوهش در زمینه اسناد این سازمان می‌پردازند. خوب است که رسانه‌ها به جای استفاده از روش منسوخ شده مصاحبه با افراد نامعلوم به عنوان منبع آگاه، صحت و سقم این مساله را از خود مسئولان اوقاف جویا می‌شدند.

حسنی نیا تصریح کرد: در روزنامه‌ای قید شده است که اوقاف قضیه ترکیدگی لوله را کتمان کرده است در حالی که پیشتر مدیرکل روابط عمومی سازمان اعلام کرده بود که انبار پشتی مخزن دچار ترکیدگی لوله و نشتی آب شده و اسناد وقفی آسیبی ندیده‌اند.

گفتنی است، مدیران و مسئولان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران روز گذشته از مخزن اسناد سازمان اوقاف بازدید و ضمن تائید این که این مکان مشکل خاصی ازنظر نگهداری اسناد ندارد اذعان کردند فضاسازی‌های رسانه‌ای در این مورد واقعیت ندارد.

 

 

 

ارسال نظر