گلزار شهدای کرمان در آدینه دلتنگی

در میان زائرانی که از جای جای ایران خودشان را این روزها با وجود سرمای زمستان به مرقد سردار حاج قاسم سلیمانی در کرمان رسانده اند، باباعلی ۷۵ ساله به چشم می‌خورد که رزمنده هشت سال دفاع مقدس هم بوده است.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ،می گوید نمی توانستم تاب بیاورم، هنوز امکان راه رفتن داشته باشم اما نیایم از نزدیک مزار شهید سلیمانی را زیارت کنم؛ ما خیلی مدیون این شهید هستیم.

باباعلی تنها یکی از صدها زائری است که در گلزار شهدای کرمان ممکن است به علت تراکم جمعیت مجبور شوند در صف بایستند تا نوبتشان شود و بالای مزار شهید سلیمانی بیایند و زیارت کنند.

 از حدود ساعت ۴ صبح امروز در گلزار شهدای کرمان حاضر بوده حاکیست: ساعت ها قبل از شروع دعای ندبه در گلزار شهدای کرمان که دعای صبح های آدینه اش در کشور معروف است، مردم همچنان در گلزار شهدا حاضر بودند.

ایستگاه های صلواتی و موکب ها در نقاط مختلف مسیر گلزار شهدا برپا شده و آماده استقبال از زائران است.

هرچه به سیزدهم دیماه سالروز شهادت سردار دل ها نزدیک تر می شویم جمعیت زائران در گلزارشهدای کرمان نیز بیشتر می شود و از استان های مختلف خودشان را به کرمان می رسانند.

از جمله باباعلی غلامعلی از مازندران که یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر مسافت را با خانواده اش طی کرده تا به اینجا برسد.

در میان جمعیت، این مرد مسنی را می بینم که با عصا در میانه جمعیت راه می رود؛ با گوشه چفیه ای که روی دوشش انداخته چشمان خیسش را مدام خشک می کند؛ بعد از چندقدم می ایستد، مکثی می کند، ذکری زیرلب می خواند و دوباره راه می افتد به سمت مزار سردار دل ها.

بعد از آنکه زیارتش را انجام می دهد به سراغش می روم که می گوید از مازندران آمده است: توفیق حضور در جبهه را داشته و می گوید: بعد از ۲ سال چشم انتظاری بالاخره امروز موفق شدیم مزارش را زیارت کنیم و امید که بتوانیم رهرو واقعی راه ایشان باشیم.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ در لشکر ۲۵ کربلای مازندران گردان امام سجاد بوده است افزود: همان جا در جنگ بود که از ایشان زیاد می شنیدیم و از همان زمان درواقع خودمان را در خدمت ایشان می دانستیم.

غلامعلی ادامه داد: امروز فقط برای زیارت شهید حاج قاسم سلیمانی آمده ام و حس و حالی جز غم و اندوه شهادت حاج قاسم نداریم؛ باوجودی که ۲ سال می گذرد اما نمی توانم بپذیرم ایشان در جمع ما نیست؛ ایشان روحش و راهش زنده است و امیدوارم همچنان راه ایشان را بتوانم ادامه دهم .

گلزار شهدای کرمان در آدینه دلتنگی

گروه حافظان قرآن

زهرا اردالی زائر دیگری است که از استان فارس و شهرستان استهبان در قالب کاروان موسسه قرآنی بیت الاحزان کشور برای زیارت مزار شهید حاج قاسم سلیمانی آمده است.

اعضای این کاروان از استان های مختلف هستند؛ از سنین نوجوانی تا میانسالی.

اردالی به خبرنگار ایرنا گفت: برای تجدید بیعت با همه شهدا خصوصا شهید سلیمانی آمده ایم تا بگوییم که مثل همیشه مثل سردار پشت ولایت فقیه ایستاده ایم.

وی افزود: باران امروز کرمان را نشانه پاک بودن و مقدس بودن این مکان می دانیم، جایی که رحمت و شفاعت است.

این حافظ قرآن در ادامه گفت: مطمئنا یکی از راه های ادامه دادن راه شهید انس به قرآن به عنوان کلام خداست.

ادای دین با عمل به قرآن 

در ادامه با پسری نوجوان، کوچکترین فردی که در این موسسه در حال حفظ قرآن است متولد ۱۳۸۲ از شهرستان یزد گفت و گو کردیم که برای تحصیل قرآن به موسسه بیت الاحزان بیرجند رفته است.

وی معتقد است شهید سلیمانی برای امنیت کشور زحمت کشید و ما با عمل به قرآن و پیروی از اهل بیت می توانیم این امنیت را حفظ کنیم.

در ادامه حسینی مدیر موسسه شبانه روزی بیت الاحزان بیرجند با بیان تاریخچه و فعالیت های این موسسه گفت: در کرمان با این وسعت و بزرگی و با داشتن افرادی چون سردار شهید قاسم سلیمانی جای چنین موسسه ای خالی بود.

وی افزود: از این رو به لطف خود شهید حاج قاسم سلیمانی زمینی در کوهپایه کرمان قرار دارد که فعلا از ساختمانی که در آن است به عنوان موسسه شبانه روزی امروز افتتاح می شود.

ارسال نظر