رییس قرارگاه اربعین فراجا: پیگیرشبانه‌روزی شدن فعالیت مرز «خسروی» در ایام اربعین هستیم

رییس قرارگاه اربعین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با توجه به مذاکرات و رایزنی های صورت گرفته با طرف عراقی، امکان اینکه در ایام اربعین امسال مرز خسروی به صورت ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی فعالیت کند، وجود دارد.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، سردار محمد شرفی رییس قرارگاه اربعین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی  در حاشیه بازدید از مرز خسروی اظهار کرد: مرز خسروی یکی از مرزهای حساس و مهم کشورمان است که هر ساله مورد استقبال جمع زیادی از زائران امام حسین(ع) قرار گرفته و آن‌ها با عبور از این مرز به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند.

وی ادامه داد: در ایام اربعین حسینی(ع) نیز مرز خسروی که به تازگی به روی زائران گشوده شده، با توجه به موقعیت مناسب و زیرساخت‌های لازم مورد توجه تعداد زیادی از زوار قرار می‌گیرد و آن‌ها این مرز به کربلای معلی مشرف و یا به کشور باز می‌گردند.

رییس قرارگاه اربعین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: بر همین اساس رویکردی که به صورت جدی در دستور کار ستاد مدیریت اربعین کشور قرار دارد، شبانه‌روزی شدن فعالیت مرز خسروی در ایام اربعین است که در این راستا مذاکراتی با طرف عراقی هم انجام شده و آن‌ها نیز تا حدودی پذیرفته‌اند که این اتفاق در مراسم اربعین امسال رخ دهد.

وی یادآور شد: اگر این اتفاق رخ دهد باید توان بیشتری برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین در مرز خسروی بگذاریم و زیرساخت‌ها را تقویت و شرایط ورود و خروج زائران به صورت ۲۴ ساعته را فراهم کنیم.

شرفی گفت: در همین راستا با پیگیری‌های سردار جاویدان فرمانده انتظامی کرمانشاه زمینی در نزدیکی پایانه خسروی برای انتظامی استان خریداری و قرار است دو سوله جهت اسکان نیروهای پلیس احداث شود.

وی با بیان اینکه محوطه‌سازی و حصارکشی و دیوارکشی این زمین حتما باید تا زمان برگزاری مراسم اربعین امسال انجام شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه احتمال شبانه‌روزی شدن فعالیت مرز خسروی در اربعین امسال وجود دارد، باید از هم اکنون تمهیدات و زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

شرفی همچنین تقویت زیرساخت‌های مرزهای مهران در ایلام و شلمچه و چذابه در خوزستان را هم مورد تأکید قرار داد و گفت: نواقصی در سال‌های اخیر وجود داشته که تلاش می‌کنیم برای اربعین امسال برطرف شوند.

پایان پیام/پ

 

ارسال نظر