جمعیت بی‌سابقه زائران در کربلا یک هفته قبل از اربعین+عکس‌ و فیلم

تاکنون حدود 3 میلیون نفر در سامانه سماح ثبت‌نام اولیه کرده‌اند. دبیر کمیته اعزام و ثبت‌نام ستاد اربعین می‌گوید: از این تعداد ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر ثبت‌نام قطعی کرده و هزینه بیمه را پرداخته‌اند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس، ستاد اربعین از زائران خواسته قبل از سفر به عراق  در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

حمیدرضا محمدی، دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین با اشاره به نام‌نویسی ۲ هزار و ۹۱۵ هزار نفر در سامانه سماح می‌گوید: از این تعداد ۲ هزار و ۶۵۰ هزار نفر با پرداخت حق بیمه، ثبت‌نام در سامانه سماح را تکمیل کرده‌اند.

با توجه به برخی محدودیت‌ها بیش از ۹۰ درصد زائران در سامانه سماح مرزهای زمینی را برای خروج از کشور انتخاب کرده‌اند و همچنان مرز مهران بیشترین متقاضی را داشته است. 

زائران پس از ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند کیو آر کد کارت زائر را چاپ و روی وسایل خود قرار دهند تا در صورت مفقودی نیروهای امداد و گمشدگان بتوانند آن‌ها را پس از پیدا کردن به صاحب اصلی بازگردانند.

به گزارش فارس، سال گذشته بیش از سه میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند که امسال با توجه به افزایش تعداد زائران اربعین، پیش‌بینی می‌شود این تعداد بیشتر شود.

پایان پیام/

 

ارسال نظر