قرائت خانوادگی زیارت اربعین در منازل

قرائت خانوادگی زیارت اربعین در منازل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس از مردم این استان دعوت کرد تا همراه با خانواده‌های خود ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه در منزل زیارت اربعین امام حسین (ع) را قرائت کنند.

به گزارش عاشورا حجت الاسلام و المسلمین محمد رضایی با اعلام اینکه قرائت زیارت اربعین همزمان به‌صورت زنده از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی پخش خواهد شد، افزود: طبق هماهنگی به‌عمل آمده این زیارت پر فیض علاوه بر پخش از رسانه ملی، همزمان از بلندگو‌های مساجد، حسینیه ها، امامزادگان (ع) و بقاع متبرکه به ویژه حرم‌های مطهر شیراز نیز پخش خواهد شد.
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس اربعین حسینی را رسانه عاشورا در جهت اثر گذاری نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) دانست و گفت: با توجه به تشدید شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسم همچون سال‌های گذشته وجود ندارد و از این رو ظرفیت‌های مردمی در کنار بستر‌های شبکه‌های اجتماعی و رسانه ملی برای برگزاری مراسم مورد تأکید قرار گرفته است.
 
رضایی افزود: به لطف الهی و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برکات اربعین حسینی فراگیر شده و انسان‌های آزاده جهان را به سمت خود جذب کرده است.
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس از مردم متدین استان خواست تا در صورت امکان این زیارت را از بالکن منازل و فراز بام‌ها قرائت کنند و تصریح کرد: این حرکت می‌تواند توأم با نصب پرچم حسینی و بیرق عزا به منظور نمایش جلوه‌ای از حضور و حماسه در وضعیت کنونی به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا باشد.
 

 

ارسال نظر