همزمان با آغاز دهه فجر چهل و سوم

زنگ انقلاب در مدارس کشور نواخته شد

زنگ انقلاب در مدارس کشور نواخته شد

«زنگ انقلاب» همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) توسط یکی از دانش‌آموزان دبستان دخترانه ایمان در محله هرندی تهران نواخته شد. همزمان با این مراسم زنگ انقلاب در مدارس سراسر کشور نیز به صدا درآمد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، این مراسم همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور و در نخستین روز از دهه مبارک فجر برگزار شد.

دانش آموز ستاره رضایی راد که زنگ انقلاب را به صدا درآورد، فرزند مدافعان سلامت است که پدر و مادر وی هر دو بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

مراسم زنگ انقلاب امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بیشتر پایه‌های تحصیلی به صورت زنده از شبکه آموزشی «شاد» نیز پخش شد.

همه ساله مراسم زنگ انقلاب روز دوازدهم بهمن ماه به مناسبت آغاز دهه فجر در مدارس سراسر کشور نواخته می‌شود. معمولا ویژه برنامه‌های ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همزمان با به زمین نشستن هواپیمای ایشان در فرودگاه مهرآباد آغاز می‌شود. ساعت ۹ و ۲۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، هواپیمای حامل امام امت در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست و فراق ۱۵ ساله مردم و امام پایان یافت.

بازگشت امام خمینی (ره) به ایران واقعه‌ای مهم در پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می رود. امام خمینی (ره) در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ پس از ۱۴ سال تبعید به ایران بازگشت و در تهران مورد استقبال نزدیک به سه میلیون نفر قرار گرفت. این روز در تقویم رسمی ایران با عنوان روز آغاز دهه فجر، مشخص شده‌ است.

 

 

ارسال نظر