طوفان حرکت قطارها را در ۵ ایالت آلمان متوقف کرد

طوفان شدید موسوم به زینپ (Zeynep) روز گذشته (جمعه) در بخش‌های وسیعی از نیمه شمالی آلمان از جمله در "نوردراین-وستفالن"، پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور، حرکت قطارها را متوقف کرد.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، طبق اعلام مقامات محلی در ایالت‌های شلسویگ-هولشتاین، هامبورگ، نیدرزاکسن و برمن و همچنین قسمت‌هایی از نوردراین-وستفالن ترددهای بین شهری و منطقه‌ای متوقف شده است.

سازمان هواشناسی آلمان پیش‌بینی کرده که سرعت طوفان در قسمت‌هایی از شمال این کشور از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت بیش‌تر شود. برای مناطق واقع در نزدیکی دریای شمال نیز دوباره هشدارهایی در مورد طوفان‌های احتمالی داده می‌شود.

همچنین اتوبان ۴۴ آلمان در نزدیکی شهر مونشن‌گلادباخ بسته شد و در مناطق طوفان‌زا نیز باغ وحش‌ها و بازارهای هفتگی تعطیل اعلام شدند.

سازمان هواشناسی آلمان همچنین به شهروندان نسبت به ماندن در فضای باز در هنگام طوفان هشدار می‌دهد. 

علاوه بر آلمان برخی کشورهای اروپایی نیز از طوفان سهمگین در امان نبودند. طبق آخرین خبرها، پنج نفر در پی حوادث مرتبط با طوفان در اروپا جان باختند و برق ده‌ها هزار خانوار نیز به دلیل خسارات شدید طوفان قطع شده است.

کارشناسان هواشناسی آلمان هشدار می‌دهند طوفان زینپ که از روز جمعه شروع شده تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.

بنابر گزارش دویچه وله، همچنین برای برخی مناطق کوهستانی تا اول هفته آینده در نیمه شمالی آلمان خطر جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها نیز پیش بینی شده است.

انتهای پیام

ارسال نظر