دستاورد سفر وزیر بهداشت به عراق؛

دیپلماسی سلامت مسیر زائران اربعین را گشود

دیپلماسی سلامت مسیر زائران اربعین را گشود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به عراق که با هدف گشوده شدن مسیر زائران اربعین حسینی پس از سه سال وقفه بر اثر شیوع کرونا انجام شد از نهایی شدن دستورالعمل بهداشتی مراسم اربعین خبر داد و بر این اساس، دپیلماسی سلامت مسیر زائران رابعین را گشود.

به گزارش عاشورانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام عین اللهی در سفر  به عراق با مقامات این کشور دیدار و گفت و گو و در جلسه ستاد مرکزی اربعین شرکت کرد تا تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی را نهایی کند.  

وی در جلسه ستاد مرکزی اربعین بر لزوم ارائه خدمات کیفی بهداشتی و درمانی به زائران اربعین امسال تاکید کرد و یادآور شد: پزشکانی که امسال به این سفر معنوی مشرف می‌شوند و خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند، بدون احتساب مرخصی برای آنها ‌ماموریت لحاظ می‌شود.  

عین اللهی اظهار داشت: همزمان شدن مراسم اربعین امسال با فصل تابستان و گرمازدگی زائران از مسائلی است که وزارت بهداشت بر آن تمرکز دارد؛ به گونه‌ای که، پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه را داشته و خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای هوا را ارائه کرده تا از گرما زدگی زائران پیشگیری شود.  

تقویت دیپلماسی سلامت ایران و عراق 
وزیر بهداشت در  دیدار با رییس جمهور، نخست وزیر و وزرای بهداشت و صنایع عراق بر تقویت همکاری‌های بهداشتی و درمانی دو کشور تاکید کرد و خواستار تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق، گسترش گردشگری سلامت و ارائه خدمات درمانی به بیماران عراقی در ایران، تبادل استاد و دانشجو، فعال‌سازی توافق‌نامه‌های قبلی دو کشور، همکاری در حوزه بهداشت و مقابله با بیماری‌ها، ایجاد بازار مشترک محصولات سلامت محور و رفع موانع توسعه همکاری‌ها در امور گمرک و صدور مجوزها شد.

ارسال نظر