تشییع شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ/ قیام مردم شیراز به احترام شهدای حرم+عکس و فیلم

مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) از ساعت ۹ صبح در شیراز آغاز شد.

 به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر احمد بن موسی (ع) امروز هفتم آبان ماه، ساعت ۹ صبح از میدان امام حسین به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با حضور مردم آغاز شد.

مسیر این مراسم از میدان امام حسین به سمت میدان شهدا است و در نهایت شهدا، در حرم مطهر شاهچراغ خاکسپاری می‌شوند.

 

 

 

با تصمیم استاندار فارس، امروز شنبه هفتم آبان‌ماه، تعطیل اعلام شده است.

غروب روز چهارشنبه (۴ آبان ۱۴۰۱) فردی مسلح با حمله به نمازگزاران حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز ۱۳ نفر را به شهادت رساند و ۳۰ نفر را مجروح کرد.

 

خیابان منتهی به آستان شاهچراغ مملو از جمعیت

جمعیت انبوهی از مردم شیراز برای بدرقه شهدای خود در مسیر تشییع قرار دارند که هم‌اکنون خیابان منتهی به حرم شاهچراغ(ع) مملو از جمعیت بوده و تمامی صحن‌های آستان نیز حضور انبوه مردم را در خود می‌بیند.

 

عزاداری پرشور هیئات مذهبی شیراز در تشییع شهدای حرم

هیئات عزاداری شهر شیراز نیز با برپایی دسته‌جات عزاداری به سمت آستان شاهچراغ(ع) مشغول عزاداری در تشییع شهدای سومین حرم اهل بیت در ایران هستند.

 

داعشیِ بی‌ریشه، شیراز دمشق نمیشه

مردم شیراز در تشییع شهدای حرم با سردادن شعارهایی همچون "داعشی بی‌ریشه، شیراز دمشق نمیشه" و "زن زندگی شهادت، شیراز ما تسلیت" این پیام را به تمامی تروریست‌های داعشی و اربابان مستکبر آن‌ها رساندند که این مردم زیر بیرق اهل بیت و شهیدان تا آخرین خون در میدان مبارزه هستند.

آمادگی شاهچراغ برای پذیرایی از شهدای حرم

خیلی عظیمی از جمعیت حاضر در مراسم هم‌اکنون در صحن‌های حرم حضرت احمد بن موسی(ع) قرار دارند تا ساعتی دیگر شهدای این حرم در جوار برادر امام رضا(ع) به خاک سپرده شوند.

 

پایان پیام/

 

ارسال نظر