موشک‌های فلسطینی کمترین پاسخ به ظلم رژیم صهیونیستی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی معتقد است موشک‌های شلیک شده فلسطین به شهرک‌ها در اراضی اشغالی کمترین پاسخ به ظلم هفتادساله رژیم صهیونیستی است.

به گزارش تیتر عاشورا به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام حمید شهریاری در نشست شورای معاونان این مجمع گفت: مقاومت، تنها راهی است که برای مردم فلسطین باقی‌مانده و امروز مردم فلسطین نشان دادند با ساخت موشک، کیان و هستی رژیم صهیونیستی را تهدید کرده‌اند و این موشک‌ها کمترین پاسخی است که به ظلم بیش از ۷۰ ساله رژیم غاصب داده می‌شود.

وی خطاب به رژیم صهیونیستی افزود: امروز این موشک‌ها خانه‌های امن شما در سرزمین‌های اشغالی را به لرزه درآورده و امنیت را بر سر شما خراب کرده است و نشان داده که اسرائیل جای امنی برای زندگی نیست و همان‌طور که خودتان در کتاب‌هایتان نوشته‌اید که یک شکستی در آینده برای رژیم صهیونیستی حاصل خواهد شد، بدانید که این موشک‌ها جرقه‌های اولیه این شکست نهایی است.
شهریاری افزود: ما به شهروندان صهیونیست توصیه می‌کنیم به خانه‌های اصلی خودشان بازگردند. همچنین به سرمایه‌دارانشان توصیه می‌کنیم به آمریکا بروند و در آنجا برای خودشان به فکر سکونت باشند زیرا اینجا از این به بعد محل امنی برای زندگی آنها نخواهد بود.

وی با اشاره به ظلم گسترده، قتل و غارت در سرزمین فلسطین طی روزهای اخیر، اظهار داشت: امروز مشاهده می‌کنیم رژیم غاصب صهیونیستی از تمام امکاناتش برای توسعه حدود مفروض و ذهنی خودش فروگذار نمی‌کند و برای تصاحب بیشتر خانه‌های فلسطینیان، برنامه ریزی گسترده ای را با غصب و غارت و کشتار شهروندان فلسطینی در نوار غزه، کرانه باختری و قدس شریف انجام داده است. ما امروز شاهد شهادت زنان، کودکان، پیرمردها و شهروندان فلسطینی در نوار غزه و موشک‌باران این منطقه از سوی رژیم منحوس اشغالگر هستیم.

شهریاری افزود: توصیه‌ای هم برای مردم یهودی ساکن سرزمین‌های اشغالی داریم. این سرزمین، سرزمینی است که مقاومت اسلامی در آن جریان دارد و شما این سرزمین را با قتل و غارت غصب کرده‌اید و امروز شاهد یک نوع مقاومت در مقابلتان هستید. این مقاومت نتیجه نهایی و قطعی و برگشت‌ناپذیر اعمالی است که شما در بیش از ۷۰ سال انجام داده‌اید؛ این مقاومت، مقاومت در برابر زیاده‌خواهی، ظلم، زور، کودک کشی و غصب و غارت شماست.

قطع رابطه با اسراییل کمترین وظیفه کشورهای اسلامی است

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب ضمن تشکر از علمایی که طی روزهای اخیر جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند، اظهار داشت: به مراکز و مؤسساتی که تاکنون اعلام موضع نکرده اند، توصیه می‌کنیم  نقش و مسئولیت خود را در قبال جهان اسلام ایفا کنند و به صحنه بیایند و با محکوم‌کردن این حرکات نشان دهند در قبال جهان اسلام و ظلمی که امروز به مردم فلسطین می‌شود، مسئول هستند.

وی افزود: به امرای جهان اسلام توصیه می‌کنیم تا ارتباط خود با رژیم اشغالگر قدس را قطع کنند. امروز رابطه داشتن با رژیم صهیونیستی، رابطه داشتن با یک رژیم غاصب، دولت تروریست و کودک کش است؛ قطع رابطه با رژیم صهیونیستی کمترین کاری است که امرای کشورهای اسلامی می‌توانند در دولت خود دنبال کنند.‬

شهریاری ادامه داد: به امرایی که عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را به‌عنوان یک پروژه برای خودشان تعریف کرده‌اند توصیه می‌کنیم که اگر امارت و حکومت خودتان را دوست دارید از ظالم پشتیبانی نکنید. چون سنت الهی بر این قرار گرفته که ظلم در جهان بقا نخواهد داشت و ظالمان به سزای ستم خودشان در همین دنیا خواهند رسید و اثر اعمال ظالمانه خودشان را در همین دنیا مشاهده خواهند کرد. 
دبیر کل جمع تقریب مذاهب اسلامی افزود: خیلی شرم‌آور است که برخی امرای جهان اسلام، پروژه عادی‌سازی را دنبال می‌کنند و  این عادی‌سازی کمک به ظالم است و کمک به ظالم خلاف نص صریح قرآن است.

توصیه به علمای وهابی

شهریاری گفت: به علمای وهابی توصیه می‌کنیم به‌جای افراطی‌گری و عصبیت و فتوا به قتل نفوس محترمه، به میدان بیایند و علیه عادی‌سازی رابطه با رژیم اشغالگر قدس فتوا دهند و بدانند اگر همراه با جامعه اسلامی و مقاومت اسلامی نشوند خیلی زود حتی امرایشان هم علیه آنها دست به اقدام خواهند زد و نوع تفکر افراطی‌شان را به گوشه‌ای خواهند راند و در انزوا مورد نفرت و انزجار جامعه اسلامی قرار خواهند گرفت.
وی افزود: نمی‌شود انسانی عالم دین باشد و امروز ظلمی که به طور گسترده علیه فلسطین جاری می‌شود را نبیند، نمی‌شود انسانی خودش را حامل قرآن کریم بداند و دستورات قرآن کریم در مقابله با ظلم، قتل نفوس محترمه و کودک کشی را نادیده بگیرد؛ حامل قرآن کسی است که به قرآن عمل می‌کند. 
شهریاری تأکید کرد: ما به علمای وهابی توصیه می‌کنیم نشان دهند فهم قرآنشان فهم عمیقی است و این جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کنند و با جامعه اسلامی، کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان در سراسر جهان در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی هم‌صدا و هم سخن شوند. 

راه‌اندازی سایتی برای جمع آوری کمک به فلسطینیان

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه حمایت گسترده و عمیق خود را از ملت فلسطین اعلام می‌کنیم، اظهار داشت: به‌ زودی پایگاهی برای حمایت از کودکان، زنان و خانواده‌ها و شهروندان بی‌دفاع فلسطین تأسیس خواهیم کرد تا افرادی که امکان حضور در صحنه جهاد و مقاومت در فلسطین را ندارند، با مال و امکانات خود در خدمت مردم فلسطین باشند و یکی از طرح هایی که این مجمع در سال ۱۴۰۰ دنبال خواهد کرد، تأسیس سایتی برای جمع‌آوری حمایت و کمک به کودکان، زنان و خانواده‌های فلسطینی خواهد بود.

به گزارش ایرنا از هفته گذشته و در پی حملات صهیونیست‌ها به فلسطینی ها در محله «شیخ جراح» در شرق بیت المقدس، که به مسجد الاقصی هم کشیده شد، نیروهای مقاومت فلسطینی وارد عمل شده و اسرائیل را هدف صدها موشک و راکت خود قرار داده‌اند.

در حالی حملات علیه غزه وارد نهمین روز پیاپی شده رژیم صهیونیستی از بامداد یکشنبه حملات گسترده و وحشیانه‌ای را علیه مناطق مختلف مسکونی نوار غزه صورت داده است.

وزارت بهداشت فلسطین آمار شهدای حملات جنایتکارانه هشت روزه ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه را ۲۱۸ شهید از جمله ۶۰ کودک اعلام کرد.

مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایات صهیونیست ها، اراضی اشغالی از جنوب تا شمال را آمار حملات گسترده موشکی و راکتی قرار داد که طی آن ده ها صهیونیست زخمی شده و خسارت های سنگینی به دشمن صهیونیستی وارد شد.

 

ارسال نظر