تلاش کاخ سفید برای ممانعت از حضور آمریکایی‌ها در راهپیمایی اربعین

جان شاک کشیش کلیسای بیورتون گفت: دولت آمریکا با ترساندن مردم آمریکا تلاش می‌کنند مانع سفر آنها به عراق و زیارت اربعین شوند.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، جان شاک (John Shuck ) در در گفتگویی با روزنامه Beaverton Valley Time حس و حال خود را از حضور در مراسم اربعین تعریف کرده است.

جان شاک یکی از کشیش‌های کلیسای "ساوت مینستر بیورتون" است که از آمریکا برای سفر اربعین به عراق سفر کرده است.

این کلیسا در جنوب غربی Denny Road و در مقابل مرکز اسلامی پورتلند ، مسجد شیعیان قرار دارد.

این کشیش آمریکایی گفت: "این بزرگترین گردهمایی مذهبی مسالمت آمیز است که در در تاریخ ثبت شده با این حال ، اکثر مردم آمریکا هرگز آن را نشنیده‌اند. "

جان شاک بخشی از یک گروه تور بود که به منظور بزرگداشت مراسم اربعین از نجف تا کربلا 50 مایل پیاده روی کردند. وی به دعوت انجمن اسلامی شیعه حسینیه سیاتل عازم این سفر شده بود.

او تعبیری جالبی از سفرش به عراق دارد و می‌گوید: " با رفتن به عراق، بیشتر با همسایگان خود آشنا شدم."

 "من از داستان حسین و کسانی که از او پیروی می‌کنند متأثر شدم."

"من می خواستم از شجاعت او الهام بگیرم."

بیشتر بخوانید

این کشیش آمریکایی نقل کرده است که دولت آمریکا با ترساندن مردم آمریکا تلاش می‌کنند مانع سفر آنها به عراق و زیارت اربعین شود.

"به دلیل  وجود تروریسم و ​​درگیری‌های مسلحانه به عراق سفر نکنید." این جمله، نقل قول مشاور وزیر امور خارجه آمریکاست که جان شاک به آن اشاره کرده است.

شاک درباره اینکه آیا تحت تأثیر این فضای رسانه‌ای قرار گرفته یا خیر، گفت: "اما من به آنجا رفتم و هرگز به این اندازه احساس امنیت نکرده بودم.

این کشیش آمریکایی تعبیری جالبی هم کرده است:" زمانی که من در عراق بودم ، آنها در ایالات متحده به مردم تیراندازی می‌کردند. "

پلیس عراق و نیروهای امنیتی در حرم حضور داشتند و شاک گفت که در اکثر نقاط می‌تواند بدون اسکورت راه برود.

کربلا که کمتر از یک میلیون نفر جمعیت دارد، فاقد سیستم آب و فاضلاب و شبکه برق است. ژنراتورها بیشترین نیرو را تأمین می‌کنند. اما مساجد ، مؤسسات خیریه و دیگران در مسیر زیارتی غذا را بدون هزینه ارائه می‌دهند.

شاک درباره عراقی‌ها هم گفت: "آنها میزبانان باورنکردنی بودند."

وقتی فهمیدند که من اهل آمریکا و مسیحی هستم، آنها محترمانه به طرف من آمدند تا داستان‌ها و ماجراهای مرا ثبت کنند.

شاک تعبیر جالبی از پیاده‌روی در مسیر اربعین ارائه کرده  است" "بدانید این راه رفتن، برای صلح ، عدالت و مقاومت در برابر استبداد است.

وی تأکید کرد که بی عدالتی در همه‌جا وجود دارد و انسان ها صرف نظر از دین خود می‌توانند پیرو حسین باشند و با او به عدالت و صلح برسند.

انتهای پیام/

ارسال نظر